STMicroelectronics STPS30L30CG Bulk sales (1 piece or more)
4.9 605 ratings
STPS30L30CG main image
Model Number
STPS30L30CG
Datasheet
STPS30L30CG PDF
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V D2PAK
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
460 mV @ 15 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
1.5 mA @ 60 V
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)