STMicroelectronics STPS10M80CR Bulk sales (1 piece or more)
4.5 793 ratings
STPS10M80CR main image
Model Number
STPS10M80CR
Datasheet
STPS10M80CR PDF
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V I2PAK
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
80 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
705 mV @ 5 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
20 µA @ 80 V
Operating Temperature - Junction
175°C (Max)