STMicroelectronics STM32L021D4P7 (1 Tube)
4.8 751 ratings
STM32L021D4P7 main image
Model Number
STM32L021D4P7
Datasheet
STM32L021D4P7 PDF
Description
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 14TSSOP
In Stock : 267
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
STM32L0
Packaging
Tube
Core Processor
ARM® Cortex®-M0+
Speed
32MHz
Connectivity
I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O
11
Program Memory Size
16KB (16K x 8)
EEPROM Size
512 x 8
RAM Size
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.65V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 4x12b
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)