STMicroelectronics STLED25JR In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 611 ratings
STLED25JR main image
Model Number
STLED25JR
Datasheet
STLED25JR PDF
Description
IC LED DRV RGLTR PWM 12FLIPCHIP
In Stock : 10262
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Product Status
Obsolete
Type
DC DC Regulator
Topology
Step-Up (Boost)
Internal Switch(s)
Yes
Number of Outputs
5
Voltage - Supply (Min)
2.3V
Voltage - Supply (Max)
5.5V
Voltage - Output
8.8V
Current - Output / Channel
125mA
Frequency
2.5MHz
Dimming
PWM
Applications
Backlight
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C (TA)