STMicroelectronics STL25N15F4 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 683 ratings
STL25N15F4 main image
Model Number
STL25N15F4
Datasheet
STL25N15F4 PDF
Description
MOSFET N-CH 150V 25A POWERFLAT
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Series
DeepGATE™, STripFET™
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Drain to Source Voltage (Vdss)
150 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
25A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
63mOhm @ 3A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
48 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2710 pF @ 25 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
80W (Tc)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)