STMicroelectronics STEF12H60MAPUR In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 843 ratings
STEF12H60MAPUR main image
Model Number
STEF12H60MAPUR
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
STEF12H60MAPUR PDF
Description
IC ELECTRONIC FUSE 3% 32QFN
In Stock : 2054
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Function
Electronic Fuse
Sensing Method
Accuracy
±3%
Voltage - Input
8V ~ 15V
Current - Output
60A
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C