STMicroelectronics STE50DE100 Bulk sales (1 piece or more)
4.8 640 ratings
STE50DE100 main image
Model Number
STE50DE100
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
STE50DE100 PDF
Description
TRANS NPN 1000V 50A ISOTOP
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Transistor Type
NPN - Emitter Switched Bipolar
Current - Collector (Ic) (Max)
50 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1000 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
Current - Collector Cutoff (Max)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
Power - Max
400 W
Frequency - Transition
Operating Temperature
150°C (TJ)