STMicroelectronics STAC0912-250 Bulk sales (1 piece or more)
4.8 620 ratings
STAC0912-250 main image
Model Number
STAC0912-250
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
STAC0912-250 PDF
Description
250W 36V 960-1215 MHZ LDMOS TRAN
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Technology
LDMOS
Frequency
960MHz ~ 1.215GHz
Gain
16.3dB
Current Rating (Amps)
2µA
Noise Figure
Power - Output
285W
Voltage - Rated
80 V