STMicroelectronics SMTPA320 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 809 ratings
SMTPA320 main image
Model Number
SMTPA320
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
SMTPA320 PDF
Description
THYRISTOR 320V 150A DO214AA
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
SMP, TRISIL™
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Voltage - Breakover
400V
Voltage - Off State
320V
Current - Peak Pulse (8/20µs)
150 A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
50 A
Current - Hold (Ih)
150 mA
Number of Elements
1
Capacitance
25pF