STMicroelectronics SMP80MC-140 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 686 ratings
SMP80MC-140 main image
Model Number
SMP80MC-140
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
SMP80MC-140 PDF
Description
THYRISTOR 140V 200A DO214AA
In Stock : 3
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
SMP, TRISIL™
Packaging
Cut Tape
Product Status
Obsolete
Voltage - Breakover
180V
Voltage - Off State
140V
Current - Peak Pulse (8/20µs)
200 A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
80 A
Current - Hold (Ih)
150 mA
Number of Elements
1
Capacitance
25pF