STMicroelectronics SMP100MC-400 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 613 ratings
SMP100MC-400 main image
Model Number
SMP100MC-400
Datasheet
SMP100MC-400 PDF
Description
THYRISTOR 400V 300A DO214AA
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Voltage - Breakover
530V
Voltage - Off State
400V
Current - Peak Pulse (8/20µs)
300 A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
100 A
Current - Hold (Ih)
150 mA
Capacitance
30pF