STMicroelectronics SMP100LC-8 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 794 ratings
SMP100LC-8 main image
Model Number
SMP100LC-8
Datasheet
SMP100LC-8 PDF
Description
THYRISTOR 8V 400A DO214AA
In Stock : 15046
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Voltage - Breakover
15V
Voltage - Off State
8V
Current - Peak Pulse (8/20µs)
400 A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
100 A
Current - Hold (Ih)
50 mA
Capacitance
75pF