STMicroelectronics SMP100LC-65 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 613 ratings
SMP100LC-65 main image
Model Number
SMP100LC-65
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
SMP100LC-65 PDF
Description
THYRISTOR 65V 400A DO214AA
In Stock : 9264
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
SMP, TRISIL™
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Voltage - Breakover
85V
Voltage - Off State
65V
Current - Peak Pulse (8/20µs)
400 A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
100 A
Current - Hold (Ih)
150 mA
Number of Elements
1
Capacitance
90pF