STMicroelectronics SMM4F13A-TR Bulk sales (1 piece or more)
4.9 844 ratings
SMM4F13A-TR main image
Model Number
SMM4F13A-TR
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
SMM4F13A-TR PDF
Description
TVS DIODE 13VWM 27.2VC DO222-AA
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
SMM4F, TRANSIL™
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
27.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
85A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)