STMicroelectronics SMCJ188CA-TR Bulk sales (1 piece or more)
4.9 856 ratings
SMCJ188CA-TR main image
Model Number
SMCJ188CA-TR
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
SMCJ188CA-TR PDF
Description
TVS DIODE 188VWM 388VC SMC
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
SMCJ, TRANSIL™
Packaging
Cut Tape
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
188V
Voltage - Breakdown (Min)
209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
388V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
26A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)