STMicroelectronics SMC30J64CA In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 616 ratings
SMC30J64CA main image
Model Number
SMC30J64CA
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
SMC30J64CA PDF
Description
3000 W, 64 V TVS IN SMC
In Stock : 2835
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
SMC30J
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
71.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
29.1A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)