STMicroelectronics SMBJ58A-TR In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 797 ratings
SMBJ58A-TR main image
Model Number
SMBJ58A-TR
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
SMBJ58A-TR PDF
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMB
In Stock : 12599
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
SMBJ, TRANSIL™
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.7A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)