STMicroelectronics SMBJ26A-TR In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 797 ratings
SMBJ26A-TR main image
Model Number
SMBJ26A-TR
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
SMBJ26A-TR PDF
Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMB
In Stock : 5496
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
SMBJ, TRANSIL™
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
14.9A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)