STMicroelectronics SMAJ58CA-TR In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 725 ratings
SMAJ58CA-TR main image
Model Number
SMAJ58CA-TR
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
SMAJ58CA-TR PDF
Description
TVS DIODE 58VWM 121VC SMA
In Stock : 19757
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
SMAJ, TRANSIL™
Packaging
Cut Tape
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
19A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)