STMicroelectronics SMAJ26CA-TR In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 728 ratings
SMAJ26CA-TR main image
Model Number
SMAJ26CA-TR
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
SMAJ26CA-TR PDF
Description
TVS DIODE 26VWM 53.5VC SMA
In Stock : 15687
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
SMAJ, TRANSIL™
Packaging
Cut Tape
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
43A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)