STMicroelectronics SMAJ24A-TR In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 661 ratings
SMAJ24A-TR main image
Model Number
SMAJ24A-TR
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
SMAJ24A-TR PDF
Description
TVS DIODE 24VWM 50VC SMA
In Stock : 13136
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
SMAJ, TRANSIL™
Packaging
Cut Tape
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
50V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
46A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)