STMicroelectronics SMA6J70CA-TR In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 788 ratings
SMA6J70CA-TR main image
Model Number
SMA6J70CA-TR
Datasheet
SMA6J70CA-TR PDF
Description
TVS DIODE 70VWM 120VC SMA
In Stock : 2773
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70V
Voltage - Breakdown (Min)
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
120V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
27A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)