STMicroelectronics SMA6J26CA-TR Bulk sales (1 piece or more)
4.5 807 ratings
SMA6J26CA-TR main image
Model Number
SMA6J26CA-TR
Datasheet
SMA6J26CA-TR PDF
Description
TVS DIODE 26VWM 47.9VC SMA
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
47.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
75A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)