STMicroelectronics SMA6J18CA-TR Bulk sales (1 piece or more)
4.6 765 ratings
SMA6J18CA-TR main image
Model Number
SMA6J18CA-TR
Datasheet
SMA6J18CA-TR PDF
Description
TVS DIODE 18VWM 33.2VC SMA
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
33.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
102A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)