STMicroelectronics SMA6J13CA-TR In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 684 ratings
SMA6J13CA-TR main image
Model Number
SMA6J13CA-TR
Datasheet
SMA6J13CA-TR PDF
Description
TVS DIODE 13VWM 23.9VC SMA
In Stock : 2048
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
147A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)