STMicroelectronics SMA6J12CA-TR Bulk sales (1 piece or more)
4.8 882 ratings
SMA6J12CA-TR main image
Model Number
SMA6J12CA-TR
Datasheet
SMA6J12CA-TR PDF
Description
TVS DIODE 12VWM 23.5VC SMA
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
157A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)