STMicroelectronics SMA6F58A In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.5 834 ratings
SMA6F58A main image
Model Number
SMA6F58A
Datasheet
SMA6F58A PDF
Description
TVS DIODE 58VWM 121VC SMAFLAT
In Stock : 18654
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
SMA6FxxA
Product Status
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
64.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
600W
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)