STMicroelectronics SM15T75CAY In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 768 ratings
SM15T75CAY main image
Model Number
SM15T75CAY
Datasheet
SM15T75CAY PDF
Description
TVS DIODE 64.1VWM 134VC SMC
In Stock : 559
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64.1V
Voltage - Breakdown (Min)
71.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
134V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
75A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)