STMicroelectronics SM15T39AY In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 826 ratings
SM15T39AY main image
Model Number
SM15T39AY
Datasheet
SM15T39AY PDF
Description
TVS DIODE 33.3VWM 69.7VC SMC
In Stock : 262
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33.3V
Voltage - Breakdown (Min)
37.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
69.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
143A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)