STMicroelectronics SM15T33AY In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 840 ratings
SM15T33AY main image
Model Number
SM15T33AY
Datasheet
SM15T33AY PDF
Description
TVS DIODE 28.2VWM 59VC SMC
In Stock : 794
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28.2V
Voltage - Breakdown (Min)
31.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
59V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
169A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)