STMicroelectronics SM15T24AY In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 722 ratings
SM15T24AY main image
Model Number
SM15T24AY
Datasheet
SM15T24AY PDF
Description
TVS DIODE 20.5VWM 42.8VC SMC
In Stock : 4042
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20.5V
Voltage - Breakdown (Min)
22.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
42.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
234A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)