STMicroelectronics SM15T22A In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 850 ratings
SM15T22A main image
Model Number
SM15T22A
Datasheet
SM15T22A PDF
Description
TVS DIODE 18.8VWM 39.3VC SMC
In Stock : 910
Series
SM15T, TRANSIL™
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18.8V
Voltage - Breakdown (Min)
20.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
39.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
254A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)