STMicroelectronics SH32N65DM6AG In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 694 ratings
SH32N65DM6AG main image
Model Number
SH32N65DM6AG
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
SH32N65DM6AG PDF
Description
AUTOMOTIVE-GRADE N-CHANNEL 650 V
In Stock : 92
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
ECOPACK®
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration
2 N-Channel (Half Bridge)
FET Feature
Drain to Source Voltage (Vdss)
650V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
32A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
97mOhm @ 23A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4.75V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
47nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2211pF @ 100V
Power - Max
208W (Tc)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)