STMicroelectronics RF3L05150CB4 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 711 ratings
RF3L05150CB4 main image
Model Number
RF3L05150CB4
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
RF3L05150CB4 PDF
Description
150 W, 28/32 V RF POWER LDMOS TR
In Stock : 747
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Technology
LDMOS
Frequency
1GHz
Gain
23dB
Voltage - Test
28 V
Current Rating (Amps)
1µA
Noise Figure
Current - Test
500 mA
Power - Output
150W
Voltage - Rated
90 V