STMicroelectronics PKC-136RL Bulk sales (1 piece or more)
4.9 836 ratings
PKC-136RL main image
Model Number
PKC-136RL
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
PKC-136RL PDF
Description
TVS DIODE 136VWM 219VC DO15
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
RVS, TRANSIL™
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
136V
Voltage - Breakdown (Min)
150V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
219V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.7A