STMicroelectronics MP23AB01DHTR Bulk sales (1 piece or more)
4.9 727 ratings
MP23AB01DHTR main image
Model Number
MP23AB01DHTR
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
MP23AB01DHTR PDF
Description
MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Type
MEMS (Silicon)
Output Type
Analog
Direction
Omnidirectional
Frequency Range
100 Hz ~ 10 kHz
Sensitivity
-38dB ±1dB @ 94dB SPL
S/N Ratio
65dB
Impedance
400 Ohms
Voltage - Rated
2.7 V
Voltage Range
2.3 V ~ 3.6 V
Current - Supply
250 µA
Port Location
Bottom
Termination
Solder Pads
Size / Dimension
0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height (Max)
0.043" (1.10mm)