STMicroelectronics M27W402-100B6 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 733 ratings
M27W402-100B6 main image
Model Number
M27W402-100B6
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
M27W402-100B6 PDF
Description
IC EPROM 4KBIT PARALLEL 40DIP
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Digi-Key Programmable
Not Verified
Memory Type
Non-Volatile
Memory Format
EPROM
Technology
EPROM - OTP
Memory Size
4Kbit
Memory Organization
256 x 16
Memory Interface
Parallel
Write Cycle Time - Word, Page
Access Time
100 ns
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
40-DIP (0.600", 15.24mm)