STMicroelectronics LK112M21TR Bulk sales (1 piece or more)
4.5 661 ratings
LK112M21TR main image
Model Number
LK112M21TR
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
LK112M21TR PDF
Description
IC REG LINEAR 2.1V 150MA SOT23-5
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
14V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.1V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
Current - Output
150mA
Current - Quiescent (Iq)
250 µA
PSRR
55dB (400Hz)
Control Features
Enable
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C