STMicroelectronics LDLN025J33R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 641 ratings
LDLN025J33R main image
Model Number
LDLN025J33R
Datasheet
LDLN025J33R PDF
Description
IC REG LIN 3.3V 250MA 4FLIPCHIP
In Stock : 13736
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
0.2V @ 250mA
Current - Output
250mA
Current - Quiescent (Iq)
25 µA
Current - Supply (Max)
425 µA
PSRR
80dB ~ 60dB (100Hz ~ 100KHz)
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Soft Start
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)