STMicroelectronics LDK220M32R Bulk sales (1 piece or more)
4.7 784 ratings
LDK220M32R main image
Model Number
LDK220M32R
Datasheet
LDK220M32R PDF
Description
IC REG LINEAR 3.2V 200MA SOT23-5
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Voltage - Input (Max)
13.2V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.2V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
0.35V @ 200mA
Current - Output
200mA
Current - Quiescent (Iq)
90 µA
Current - Supply (Max)
100 µA
PSRR
55dB ~ 50dB (120Hz ~ 10kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C