STMicroelectronics LDK220C27R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 646 ratings
LDK220C27R main image
Model Number
LDK220C27R
Datasheet
LDK220C27R PDF
Description
IC REG LIN 2.7V 200MA SOT323-5
In Stock : 3419
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Voltage - Input (Max)
13.2V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.7V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
0.35V @ 200mA
Current - Output
200mA
Current - Quiescent (Iq)
90 µA
Current - Supply (Max)
100 µA
PSRR
55dB ~ 50dB (120Hz ~ 10kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C