STMicroelectronics LDK130PU32R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.5 703 ratings
LDK130PU32R main image
Model Number
LDK130PU32R
Datasheet
LDK130PU32R PDF
Description
IC REG LINEAR 3.2V 300MA 6DFN
In Stock : 2909
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.2V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
0.4V @ 300mA
Current - Output
300mA
Current - Quiescent (Iq)
60 µA
Current - Supply (Max)
120 µA
PSRR
55dB (120Hz ~ 10kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C