STMicroelectronics LDK120C32R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 840 ratings
LDK120C32R main image
Model Number
LDK120C32R
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
LDK120C32R PDF
Description
IC REG LIN 3.2V 200MA SOT323-5
In Stock : 254
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.2V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
0.3V @ 200mA
Current - Output
200mA
Current - Quiescent (Iq)
60 µA
Current - Supply (Max)
100 µA
PSRR
55dB (120Hz ~ 10kHz)
Control Features
Enable
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C