STMicroelectronics LDBL20D-25R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 873 ratings
LDBL20D-25R main image
Model Number
LDBL20D-25R
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
LDBL20D-25R PDF
Description
IC REG LIN 2.5V 200MA 4STSTAMP
In Stock : 8509
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
Current - Output
200mA
Current - Quiescent (Iq)
40 µA
PSRR
80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz)
Control Features
Enable
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Soft Start
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)