STMicroelectronics LD3985J25R Bulk sales (1 piece or more)
4.6 633 ratings
LD3985J25R main image
Model Number
LD3985J25R
Datasheet
LD3985J25R PDF
Description
IC REG LIN 2.5V 150MA 5FLIPCHIP
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Voltage - Input (Max)
6V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
0.1V @ 150mA
Current - Output
150mA
Current - Quiescent (Iq)
150 µA
Current - Supply (Max)
250 µA
PSRR
60dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz)
Control Features
Enable
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C