STMicroelectronics LD3985G33R Bulk sales (1 piece or more)
4.6 614 ratings
LD3985G33R main image
Model Number
LD3985G33R
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
LD3985G33R PDF
Description
IC REG LIN 3.3V 150MA TSOT23-5
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
6V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
0.1V @ 150mA
Current - Output
150mA
Current - Quiescent (Iq)
150 µA
Current - Supply (Max)
250 µA
PSRR
60dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz)
Control Features
Enable
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C