STMicroelectronics LD2985AM31R Bulk sales (1 piece or more)
4.7 669 ratings
LD2985AM31R main image
Model Number
LD2985AM31R
Datasheet
LD2985AM31R PDF
Description
IC REG LINEAR 3.1V 150MA SOT23-5
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Voltage - Input (Max)
16V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.1V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
0.575V @ 150mA
Current - Output
150mA
Current - Supply (Max)
4 mA
PSRR
45dB (1kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C