STMicroelectronics LD1117AS25TR Bulk sales (1 piece or more)
4.6 677 ratings
LD1117AS25TR main image
Model Number
LD1117AS25TR
Datasheet
LD1117AS25TR PDF
Description
IC REG LINEAR 2.5V 1A SOT223
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Voltage - Input (Max)
15V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
1.3V @ 1A
Current - Output
1A
Current - Quiescent (Iq)
10 mA
PSRR
80dB (120Hz)
Operating Temperature
0°C ~ 125°C