STMicroelectronics L4931CV15 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 687 ratings
L4931CV15 main image
Model Number
L4931CV15
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
L4931CV15 PDF
Description
IC REG LINEAR 1.5V 250MA TO220AB
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
20V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.5V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
Current - Output
250mA
Current - Quiescent (Iq)
0.6 mA
Current - Supply (Max)
1 mA
PSRR
Control Features
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C