STMicroelectronics FERD30M45CG-TR In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 637 ratings
FERD30M45CG-TR main image
Model Number
FERD30M45CG-TR
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
FERD30M45CG-TR PDF
Description
DIODE ARRAY 45V 15A D2PAK
In Stock : 16845
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Technology
FERD (Field Effect Rectifier Diode)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
45 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
470 mV @ 15 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
600 µA @ 45 V
Operating Temperature - Junction
175°C (Max)